- MS09-036: Szolgáltatásmegtagadásra lehetőséget adó probléma a .NET keretrendszerben. Amennyiben az érintett hoszt IIS 7-et futtat, és az ASP.NET integrált módra van konfigurálva, egy speciális, hitelesítetlen HTTP kéréssel elérhetetlenné tehető a kiszolgáló. A klasszikus módra konfigurált ASP.NET kiszolgálók nem érintettek.
- MS09-037: Egy újabb ATL sebezhetőség, amely a bejelentkezett felhasználó nevében tesz lehetővé kódfuttatást. A probléma külső gyártóktól származó szoftvereket is érinthet.
- MS09-038: A Windows Media komponens két sebezhetőségét javító csomag. A foltozoss hibák lehetővé teszik, hogy speciális AVI fájlokon keresztül rosszindulatú kódot futtassanak az érintett rendsezreken, a bejelentkezett felhasználó nevében.
- MS09-039: A WINS szerver egy távolról kihasználható, kritikus sebezhetőségének javítása. A probléma lehetővé teszi, hogy egy hitelesítetlen támadó SYSTEM jogosultsággal hajtson végre parancsokat az érintett, Windows 2000 ill. 2003 Server rendszereken. Aranyos...
- MS09-040: Jogosultságkiterjesztésre alkalmas probléma javítása a Windows Message Queuing Service-ben. A komponens alapértelmezetten nincs telepítve, ezért a probléma csak "Fontos" besorolást kapott.
- MS09-041: A Windows Workstation Service egy hibájának javítása. A probléma lehetővé teszi, hogy érvényes belépési információkkal, de korlátozott jogkörrel rendelkező felhasználók parancsokat hajtsanak végre távolról az érintett rendszereken, adminisztrátori jogkörrel.
- MS09-042: Távoli kódfuttatásra alkalmas sebezhetőség a Windows Telnet szolgáltatásban. Nagyon remélem, hogy ilyet már senki nem használ...
- MS09-043: Speciális weboldalak segítségével, távoli kódfuttatásra alkalmas hibák javítása az Office Web Componentsben.
- MS09-044: Távoli kódfuttatásra alkalmas sebezhetőség javítása a Távoli Asztal szolgáltatásban. A probléma kihasználásához a célfelhasználót rá kell venni, hogy egy rosszindulatú RDP kiszolgálóhoz csatlakozzon, de ez megoldható akár egy weboldalon elhelyezett ActiveX vezérlő segítségével is. A szoftver Mac-es változata is érintett.
Az alábbi képen látható a fenti sebezhetőségek súlyosság szerinti besorolása (kattints a nagyobb képért):
Az 1-es Exploitability Index azt jelenti, hogy a Microsoft szerint 30 napon belül megjelennek a problémát kihasználó exploitok, ezért ezeket a frissítéseket különösen komolyan kell venni.