NASA
Több helyen megjelent, hogy a NASA legújabb laptopelhagyási botrányában érintett adatok felhasználásával akár a Nemzetközi Űrállomást is irányítani lehetett volna. Ezzel szemben Paul K. Martin az űrkutatási központ részéről azt nyilatkozta, hogy bár a támadók teljes irányítást szereztek többek között a NASA Sugárhatjású Laboratóriumának számítógépei fölött, és az űrállomás irányításával kapcsolatos egyes algoritmusok is kikerültek a szervezettől, az ISS működése egy pillanatra sem került veszélybe. Ezzel együtt kijelenthető, hogy a NASA biztonsági rendszere messze van a tökéletestől, amit súlyosbít, hogy a szervezet reputációja miatt kedvelt célpontja a virtuális támadók teljes skálájának, a wannabe-ktől a jól szervezett, államilag szponzorált csapatokig.
Linode
Ismeretlen támadók az online ügyfélszolgálati felület hibáját kihasználva átvették az irányítást több, a Linode cloud szolgáltatónál tartott hoszt felett. Az incidensben érintett több BitCoinnal foglalkozó szervezet is, az akció során több százezer dollárnyi virtuális valutát loptak el.
Google Pwnium
Az idei Pwn2Own-ra a Google ismét megemelte a lécet, de egyúttal új szabályokat is alkotott. A böngészőhibák levadászását célul kitűző versenyt szervező TippingPoint DVLabs a kódfuttatásra alkalmas hibák felkutatásában érdekelt, egy ilyen jellegű hiba azonban nem elég a legtöbb, "védett módban" futó, vagy sandboxolt modern böngészővel szemben. Ezek esetében további, privilégiumemelésre alkalmas hibákon keresztül vezet az út az irányítás teljes átvételéhez. A DVLabs soha nem követelte meg a exploitálás második fázisában használt módszerek nyilvánosságrahozatalát, míg a sandboxára méltán büszke Google szeretné ezeket is megismerni.
Ezért az idei CanSecWesten valójában két verseny lesz, a Pwn2Own és a Pwnium. Utóbbival 20, 40 illetve 60 ezer dollárt nyerhet az a szakértő, aki a sandbox megkerülésével sikeresen kódot futtat a Chrome böngészőn keresztül, és a mutatványhoz használt össze biztonsági hiba részletét átadja a Google-nek. A díjazás aszerint alakul, hogy a privilégiumemeléshez mennyiben járult hozzá maga a böngésző:
- A 20.000 dolláros díj akkor vihető el, ha a Chrome-tól független hibát, például Flash vagy Windows sebezhetőséget használt ki a támadó.
- 40.000 dollár jár, ha legalább egy hiba a Chrome-ot érinti, de a teljes felhasználói jogkörrel történő kódfuttatáshoz más szoftver hibáját is ki kellett használni.
- A 60.000 dolláros fődíj akkor vihető haza, ha a teljes felhasználói jogkört tisztán Chrome hibákkal érte el a támadó.
Backtrack 5 R2
Megjelent a legnépszerűbb behatolástesztelő disztribúció második karbantartási kiadása. Az R2-ben új kernel, és egy halom új eszköz is helyet kapott. A disztró ezen túl megkapja az upstream Ubuntu frissítéseit is, persze megfelelő integrációs tesztelés után.
Lenyúlták Jacko hagyatékát
A Sony beismerte, hogy egy korábbi incidens során támadók hozzáfértek a vállalat által 250 millió dollárért megvásárolt Michael Jackson diszkográfiához, melyben eddig sosem hallott, kiadatlan felvételek is szerepelnek. Valaki úgy hallgathatja a Thrillert, ahogy mi még soha...